Współpraca salonu kosmetycznego z agencją marketingową. Skuteczny marketing w branży beauty.

Współpraca salonu kosmetycznego z agencją marketingową. Skuteczny marketing salonu kosmetycznego w Internecie

Skuteczny marketing to fundament dobrze rozwijającego się salonu urody. 

Dlaczego? 

To proste! Większa rozpoznawalność i widoczność w mediach społecznościowych, czy reklama Google Ads przyciąga więcej potencjalnych klientów! Właśnie z tego powodu jedną z najlepszych opcji jest współpraca salonu kosmetycznego z agencją marketingową. To profesjonaliści, którzy znają się na rzeczy, czyli na marketingu online (pozycjonowaniu Twojej strony, budowaniu przewagi nad konkurencją, zoptymalizowaniu kampanii reklamowych, pozyskiwaniem na platformach ruchu organicznego, działaniami związanymi z SEO i innymi) . Specjalistyczne działania marketingowe w różnych kanałach mogą  przynieść Ci wiele korzyści!

Jeżeli masz pytania – spokojnie, zaraz wszystko wyjaśnimy!

 • Zależy Ci na większej ilości klientów?
 • Chcesz zwiększyć dochody Twojego salonu?
 • Marzysz o spokoju płynącym z wyników sprzedażowych?
 • Chcesz zwiększyć widoczność strony www i reklamować swoje usługi?

Tak? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie!

Musisz wiedzieć, że wbrew pozorom… marketing kosmetyczny prowadzony przez agencję marketingową nie jest idealnym rozwiązaniem dla każdego salonu kosmetycznego! Co więcej, obecnie na rynku pojawia się wiele freelancerów, proponujących przejęcie opieki nad wizerunkiem Twojej firmy w Internecie. Skąd masz wiedzieć, czy to coś właściwego dla Twojego salonu? 

 • Czy prowadzenie działań marketingowych to coś, czego nie dasz rady zrobić samodzielnie?
 • Czy warto zlecić to agencji marketingu online?
 • Czy warto reklamować salon kosmetyczny w Internecie?

Przeczytaj ten tekst i poznaj odpowiedź na te pytania!

Agencja marketingu internetowego – skuteczny marketing salonu kosmetycznego

Współpraca salonu kosmetycznego z profesjonalną agencją marketingową? Czemu nie!

To rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością wśród właścicielek salonów kosmetycznych. Dlaczego? Ponieważ specjaliści w agencji marketingowej wiedzą, co zrobić, aby osiągnąć wysokie wyniki. To oni napędzają sprzedaż, co przyspiesza rozwój twoich usług! Rozwój salonu z kolei oznacza coraz więcej nowych klientów i coraz większe dochody, a to gwarantuje stabilność finansową i upragniony spokój! Brzmi fantastycznie, prawda?

Na początku zastanów się  jakie usługi kosmetyczne chcesz promować na stronie salonu kosmetycznego np. usługę makijażu permanentnego, laminację brwi, a może depilację laserową? Niestety, musisz mieć świadomość, że jedna reklama nie wystarczy.

Bez skutecznego marketingu opierającego się na znajomości branży, nie da się osiągnąć najlepszych wyników sprzedażowych. Żyjemy w czasach, które wymagają od nas coraz większego zaangażowania w marketing. 

Rynek jest dynamiczny, dlatego, żeby się na nim utrzymać, trzeba się wyróżnić (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu)! Wsparcie agencji marketingowej zapewnia działania dopasowane do Twoich potrzeb!

Czy rozumiesz już, dlaczego tak ważne jest odpowiednie podejście do prowadzenia działań marketingowych?

Przejdźmy dalej!

Zastanawiasz się jak osiągnąć upragniony cel? 

Współpraca salonu kosmetycznego

Współpraca z agencją reklamową – czy każdy salon w branży beauty jej potrzebuje?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, prawda? Nic bardziej mylnego. Nie każda właścicielka salonu kosmetycznego potrzebuje profesjonalnego wsparcia ze strony agencji marketingowej.

Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ produkt, który jest dla wszystkich… po prostu nie istnieje! Chociaż większość agencji marketingu wychodzi z takiego, błędnego (naszym zdaniem) założenia. 

W przypadku prac agencji nie ma miejsca na przypadek i losowe działania. Konkrety i liczby to podstawa! Jeśli agencja prowadzi kampanie reklamowe, ale nie zajmuje się mediami społecznościowymi, prawdopodobnie nie zapewni Ci najwyższych możliwych wyników. 

Podstawą marketingu jest plan, spójność wizerunku i dopasowanie treści do grupy docelowej.

Dla kogo NIE jest współpraca z agencją marketingową?

Dla salonu, który ma wspaniałe wyniki sprzedażowe!

 • Prowadzisz taki salon?
 • Stale przybywa Ci nowych klientów?
 • Twój terminarz pęka w szwach od nadchodzących zabiegów? 

Jeżeli nie masz żadnych zastrzeżeń do działania Twojego salonu, gratulujemy! Wygląda na to, że wszystko jest w porządku i nie potrzebujesz pomocy od zewnętrznej agencji marketingowej. Życzymy Ci wielu sukcesów!

Jest jeszcze jedna możliwość.

Współpraca salonu kosmetycznego

Dla salonu, który nie jest gotowy na rozpoczęcie współpracy z agencją

Co to znaczy? Zastanawiasz się, czy to dotyczy również Ciebie? Przemyśl poniższe pytania i odpowiedz na nie szczerze. Dowiedz się, co sprawia, że możesz nie być gotowa na profesjonalne wsparcie!

 • Nie ufasz agencji i przez to będziesz automatycznie podważać każdy pomysł ekspertów?
 • Uważasz, że współpraca z agencją to strata czasu i pieniędzy?
 • Chcesz zrobić wszystko za wszelką cenę samodzielnie?
 • Myślisz, że wiesz wszystko najlepiej i nie potrzebujesz pomocy?
 • Nie będziesz współpracować z agencją?
 • Nie potrzebujesz strategii marketingowej dla salonu i wolisz działać chaotycznie?
 • Odpisanie na jednego maila to dla Ciebie zbyt wiele?
 • Uważasz, że możesz się tego wszystkiego szybko nauczyć od podstaw?
 • Masz bardzo dużo czasu poza pracą w salonie?
 • Samodzielnie prowadzisz firmowe media społecznościowe?
 • Masz wysokie wyniki, które Cię satysfakcjonują?

Jeżeli na któreś z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi „TAK”, zastanów się, czy czujesz się z tym dobrze.

Tak? Spokojnie, to nic złego i wszystko jest w porządku. Być może po prostu nie potrzebujesz współpracy z agencją marketingową. Przyznajemy, że to bardzo rzadka sytuacja, ale mimo to możliwa.

A co jeśli nie czujesz się z tym dobrze?

Wtedy przemyśl to wszystko. Spokojnie. Zastanów się, co kryje się za Twoimi obawami, nazwij swoje wątpliwości. Czego potrzebujesz, żeby osiągnąć swoje cele?

Jak znaleźć dobrą agencję marketingową i zadbać o skuteczny marketing w branży kosmetycznej?

Wybór agencji nie jest łatwą decyzją, dlatego przyjrzyjmy się temu wspólnie! 

Jak pewnie się domyślasz, można wpisać w wyszukiwarkę Google hasło: „Potrzebuję agencji marketingowej”, ale nie ma gwarancji, że pierwszy wynik wyszukiwania wskaże Ci właściwą firmę marketingową. Najlepiej zaufać sprawdzonej agencji marketingowej. Takiej, która ma doświadczenie w branży beauty. To bardzo ważne! 

Czego powinnaś oczekiwać od pracy agencji?

Trzy najpoważniejsze trudności, które jednoznacznie dyskwalifikują agencję marketingową to:

 • Niekompetencja, czyli niewystarczający poziom wiedzy w zakresie marketingu. W skrócie, pracownicy agencji marketingowych często nie wiedzą o tym, co mają robić, np. w tym przypadku nie wiedzą nic o branży beauty.
 • Brak transparentności, czyli m.in. brak dokładnych informacji na temat realnych kosztów i budżetu reklamowego. O co w tym chodzi? Na faktyczne działania marketingowe idzie dużo mniej pieniędzy, niż powinno, a klient nie jest o tym informowany.
 • Zbyt wąska specjalizacja, czyli koncentracja wyłącznie na jednym obszarze marketingu. Niektóre z agencji oferują usługi wyłącznie z mediami społecznościowymi np. przygotowywanie jedynie działań reklamowych na Facebooku. Musisz wiedzieć, że to trochę za mało, żeby cieszyć się konkretnymi wynikami.

Decydując się na współpracę z dobrą agencją marketingową, zyskujesz cały zespół ekspertów, który pracuje na wysokie wyniki sprzedażowe dla Twojego salonu. 

Zajmą się m.in.:

 • Wdrożeniem strategii reklamowej, 
 • Przygotowaniem materiału do płatnych reklam, 
 • Prowadzeniem firmowych mediów społecznościowych. 

Działania content marketingowe, które przyciągną nowych klientów do Twojego salonu kosmetycznego to również ich specjalność. Zakres usług agencji z pewnością znajdziesz na stronie internetowej agencji marketingowej. Sprawdź także projekty realizowane dotychczas w ramach współpracy z klientami oraz opinie klientów.

Pamiętaj, że zlecanie podobnych działań różnym agencjom nie jest dobrym pomysłem. Dużo lepiej jest zdecydować się na pełną współpracę z jedną firmą. Zlecając agencji konkretne działania pamiętaj, aby poznać strategię i model pracy, tak, żebyś dokładnie wiedziała co się będzie działo. Konkretne liczby i fakty to podstawa!

Skuteczna kampania reklamowa, content marketing, promocja na Facebook i Instagram, czyli co zyskasz, współpracując z agencją?

Twój czas i zaangażowanie w aktywności (np. w prowadzenie firmowych social mediów, o którym przeczytasz tutaj >KLIK<) będzie mniejsze, a efekty sprzedażowe będą nieporównywalnie lepsze! Prowadzone przez agencję social media będą wyróżniały się na tle konkurencyjnych salonów. 

Co najważniejsze, współpraca ze skuteczną agencją marketingową pozwala cieszyć się wysokimi wynikami sprzedażowymi i spokojem dla Ciebie.

Szukaj, pytaj i porównuj działania konkretnej agencji z innymi.

Nawiązując współpracę z odpowiednią agencją, masz wpływ na wszystkie działania agencji. Do zadań agencji marketingowej należy m.in. social media marketing, tworzenie kampanii reklamowych, działania content marketingowe i nie tylko. 

Skąd my to wszystko wiemy? Z własnego doświadczenia!

Zdanie naszego klienta i jego sugestie są dla nas bardzo ważne. To klient jest właścicielem salonu, my jesteśmy specjalistami od marketingu dla branży beauty. Tylko porozumienie i zaangażowanie obu stron gwarantują sukces! Stawiamy tylko na indywidualne podejście.

Dlatego, jeżeli chcesz promować usługę makijażu permanentnego, my zrobimy wszystko, by przyciągnąć nowych klientów właśnie na ten zabieg.

Współpraca salonu kosmetycznego - współpraca

A może lepiej zatrudnić osobę od marketingu, która zajmie się reklamą salonu kosmetycznego?

Jeden człowiek nie zastąpi zespołu specjalistów. To jest pewne. Nie będzie świetnym graphic designerem, copywriterem, social media managerem i ads performancem jednocześnie.

Mając osobę w salonie, której możesz oddelegować kontakt z agencją Ty, jako właścicielka nie musisz martwić się o regularny kontakt z agencją marketingową i możesz zająć się tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. A działania marketingowe prowadzą specjaliści z agencji, którzy na bieżąco otrzymują materiały w postaci zdjęć i nagrań, co sprawia, że mogą zająć się tym, co robią najlepiej!

Jak możemy Ci pomóc jako agencja Well marketing zdobyć nowych klientów?

Zajmujemy się kompleksowymi usługami związanymi z marketingiem dla branży beauty, czyli przede wszystkim dla salonów kosmetycznych. Pomagamy właścicielkom. Zajmujemy się m.in. przeprowadzaniem skutecznych kampanii reklamowych czy prowadzeniem firmowych profili w social mediach (jeżeli chcesz zobaczyć jakie efekty osiągają salony, które nam zaufały, wpadnij tutaj >KLIK<). A przede wszystkim przygotowujemy dla klienta strategię marketingową! To najważniejszy element marketingu dla branży beauty!

Co nas wyróżnia? Jesteśmy zawsze po stronie klienta!

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do trzech grup:

 • Do kosmetologów prowadzących salony lub kliniki medycyny estetycznej.
 • Do właścicieli hoteli, 
 • Do producentów kosmetyków i sprzętu specjalistycznego,

Jeżeli potrzebujesz zewnętrznej agencji marketingowej, to zastanów się nad specjalistami z Well marketing.

Komu nie pomożemy w kreowaniu działań marketingowych?

Mamy bogate doświadczenie z różnymi klientami. Wiemy, że współpraca nie zawsze przebiega w satysfakcjonujący dla obu stron sposób. Nie dopuszczamy do takich sytuacji. Zależy nam na dostarczaniu świetnych wyników naszym klientom.

Szanujemy Twój czas. Szanujemy naszą pracę.

Dwie główne przeszkody uniemożliwiające osiągnięcie celu to:

 • Brak zaufania,
 • Brak zaangażowania.

Jako agencja podejmujemy współpracę, by świadczyć najlepsze usługi dla naszych klientów. A współpraca to relacja obu stron. Zaangażowanie tylko jednej strony to zdecydowanie za mało. Druga strona także musi dać coś od siebie! Szanujemy Twój czas, dlatego gramy w otwarte karty. Nie ukrywamy tego, co jest dla nas najważniejsze. Nasi klienci zawsze wiedzą, jakich materiałów potrzebujemy

Jak podejmujemy decyzję o współpracy dotyczącej promocji salonu kosmetycznego?

Pierwsza rozmowa i wypełnienie ankiety są dla nas kluczowe. Często od nich zależy przebieg późniejszej współpracy. Jeżeli ktoś nie może poświęcić 15 minut na wypełnienie ankiety – nie będziemy mogli mu pomóc, ponieważ nie otrzymamy potrzebnych informacji. W końcu to Ty znasz swój salon najlepiej!

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy osoba wypełniająca ankietę zaangażuje się i przekaże nam wyczerpujące odpowiedzi na pytania. Tak, konkretny materiał sprawia, że  będziemy mogli szybko zabrać się do pracy. Taka współpraca jest przyjemnością dla obu stron!

Zależy nam na tym, by znaleźć nić porozumienia i wypracować najlepsze rozwiązania. Chcemy zapewniać naszym klientom najlepsze efekty.

Dlaczego marketing w gabinecie kosmetycznym jest taki ważny?

Pamiętaj, im więcej dowiemy się na temat Twojego salonu kosmetycznego, Twoich potrzeb i Twoich problemów – tym lepiej będziemy mogli Ci pomóc! Chcemy zmienić Twoje życie dzięki skutecznemu marketingowi! 

Współpraca salonu z agencją marketingową to szansa na wielki rozwój! Zależy nam na Twoich wynikach, dlatego zadbamy o to, by były jak najwyższe. 

Współpraca z agencją marketingową – co jest dla nas najważniejsze?

W Well marketing uważamy, że zaangażowanie i wzajemne zaufanie to podstawa świetnej współpracy. Nie musisz wiedzieć, czego dokładnie potrzebujesz. Najważniejsze, że jest to, że chcesz coś zmienić – oczywiście na lepsze!

Masz przecież jasny cel – rozwój swojego salonu kosmetycznego!

Możemy zrobić to razem! 

Z naszą wiedzą i doświadczeniem nie tylko w marketingu internetowym, ale również w branży wellness i w sprzedaży – tworzymy drużynę nie do pokonania! Wystarczy, że nam zaufasz i otwartym umysłem wejdziesz w tę relację. Poważnie potraktuj współpracę z nami, zaangażuj się w rozwój swojego salonu, a my zajmiemy się już całą resztą.

Nie zawiedziemy Twoich oczekiwań, jeśli opowiesz nam o tym, czego potrzebujesz. Zależy nam na osiągnięciu konkretnych wyników. Dla Ciebie!

Chcesz dowiedzieć się, co jest dla nas ważne? Sprawdź artykuł, w którym opowiadamy o naszej filozofii Well – >KLIK<!

Nie wiesz, czy potrzebujesz usług agencji marketingowej w swoim salonie fryzjerskim czy kosmetycznym?

Jeżeli nadal nie masz pewności czy współpraca z agencją marketingową, to coś dla Ciebie – skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy, co i jak możesz zrobić, aby uzyskać najlepsze wyniki sprzedażowe.

Jeżeli teraz masz w głowie wiele pytań lub potrzebujesz dodatkowych informacji – możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji >KLIK<! 

Na czym polega konsultacja?

To rozmowa z naszym ekspertem o Twoim biznesie. Zyskasz odpowiedzi na Twoje pytania, profesjonalną poradę i wskazówki dotyczące rozwoju Twojego salonu kosmetycznego.

Nie musisz się martwić!

Jesteśmy Well, chcemy Ci pomóc osiągnąć wymarzony spokój.

Konsultacja jest całkowicie bezpłatna i dotyczy wyłącznie Twoich pytań i potrzeb. Ta rozmowa jest dla Ciebie. A jej głównym celem jest wsparcie Twojego salonu.

Spokojnie. Nie będziemy Cię namawiać i przekonywać za wszelką cenę, że nasza opcja jest dla Ciebie jedyną i najlepszą. Owszem, nasza oferta z pewnością jest dla Ciebie bardzo korzystna. Wiemy też, że współpraca z nami, jako agencją marketingową pozwala naszym klientom z branży beauty odnosić sukcesy!

Ale to Ty samodzielnie decydujesz, czy z niej skorzystasz. Zależy nam na tym, żeby to była świadoma decyzja.

Zapewniamy spokój płynący z wyników!

Stawiamy na szczerość, zaufanie i zaangażowanie.

Chcemy, żeby nasi klienci podejmowali same przemyślane i rozsądne decyzje.

Chcesz do nich dołączyć?

Pamiętaj, zawsze #BądźWell

Poznaj nas bliżej!

Well marketing na Facebooku >KLIK<

Well marketing na Instagramie >KLIK

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *